5 odpovědí mentálního kouče

Vedení DMDU/ 9 prosince, 2022/ Nezařazeno, Vzdělání, učení se, práce / podnikání/ 0 comments

Mentální kouč Ondřej Dudek odpověděl na otázky Velmistra Radana (kladené za nezasvěcené osoby).

Dobrý den,

rád bych se vám v krátkosti představil. Když jsem se narodil, tak říkali doktoři, že asi nikdy nebudu chodit (díky mamce a babičce chodím – Děkuji 🙂 dokonce jsem dělal box na vrcholové úrovni. Všichni mojí soupeři však byli větší a silnější než já. Proto jsem hledal jiný způsob, jak začít vyhrávat než jen fyzické tělo. Za pomoci koučinku a mentálního tréninku jsem došel až k titulu mistra ČR v boxu.

1) Jak se liší koučink od klasického či duchovního učení (zvláště našeho)? Duchovní učení vědomě využívá vztah Mistr – Žák, používá mnemotechnické, meditační a podobné techniky. Naše Učení používá i všechny superlearningové techniky.

Náš transformační trénink Vás vylepší (nejen mentální možnosti)!
Náš transformační trénink Vás vylepší (nejen mentální možnosti)!

Největší rozdíl je v tom, že při koučinku kouč nic neučí. Kouč pokládá koučovanému otázky a ten si na ně nachází odpovědí. Koučink rozvoje osobnosti je založen na partnerství. Koučovací proces podporuje kreativitu a vede k maximálnímu využití potenciálu člověka.

Koučink funguje na způsobu systematicky kladených otevřených otázek. Největší výhoda koučinku je ta, že si odpovědi na otázky klient nalezne sám. Takže jsou tu zohledněny jeho reálné možnosti daného cíle dosáhnout. Kouč si společně s klientem na závěr určí, co a dokdy má klient udělat. U mě konzultace trvá 60 minut, buď osobně v kanceláři, nebo online přes WhatsApp. Cena je 1 250 Kč za sezení. Pro klienty dělám v ceně i písemný zápis a mohou mě kdykoli kontaktovat s nějakou doplňovací otázkou a já rád odpovím.

2) Jak se liší mentální trénink od klasického či duchovního učení?

Mentální trénink jsou konkrétní cvičení (vizualizace, pravidelné dýchání, relaxace a další), které vám pomáhají zlepšit činnost na kterou se zaměříte. Rozdíl je v tom, že se nestačí naučit nějaké cvičení a každému to bude fungovat. Každý člověk je velmi individuální osobnost a každému může pomoci na ten samý problém trochu jiné cvičení. Společně s mentálním trenérem vyberete a používáte ty metody, které vám vyhovují. K naučení se mentálnímu tréninku je zapotřebí jistá dávka trpělivosti.

Za pomoci mentálního tréninku lze dosáhnout např. • Zbavení se strachu a stresu • Zlepšení soustředění • Zlepšení výsledků. Mentální trénink provádím tak, že za pomoci koučinku zjistím, jaké metody mentálního tréninku by byli pro klienta vhodné a ty mu pak pošlu na email. Sezení trvá 60 minut, buď osobně v kanceláři, nebo online přes WhatsApp . Samozřejmě považuji za lepší osobní setkání (některé cvičení je prostě potřeba i ukázat), ale doba covidu mě přesvědčila, že lze z velké části mentální trénink dělat i online a většinu cvičení se klient dokáže naučit i z mnou napsaných materiálů, které mu pošlu na email. Stejně jako u koučinku mě v ceně konzultace mohou klienti kdykoli kontaktovat s nějakou doplňovací otázkou a já rád odpovím.

3) Jak přesně funguje NLP?

NLP jsou techniky, díky nimž se učíme ovládat svoji mysl. Asi si teď říkáte, že svoji mysl ovládáte. Kdo jiný by to dělal? Vždycky tomu tak ale není, někdy je to mysl, která ovládá nás. Kdybychom ji vždy ovládali my, tak kdo by si schválně do své mysli naprogramoval např. nervozitu před důležitou zkouškou? V hlavě nám probíhá spousta myšlenek.

A velká část z nich jsou negativní a destruktivní. NLP nám pomáhá věnovat pozornost myšlenkám o které máme zájem a které jsou pro nás přínosem.

4) Jak obtížné je naučit se NLP (potřebné předpoklady – předchozí studium, finanční, časová a mentální náročnost)? Jde to i jen online?

Neřekl bych, že by bylo nějak extrémně těžké se NLP naučit. Myslím tím alespoň nějaké základy. Při učení NLP je důležitá zvídavost a taky nějaké to zapálení do tohoto oboru. Lektoři NLP a obecně lidé, kteří jsou v tomto oboru na nějakém lepším levelu to určitě těžké měli, protože se museli učit spoustu informací a především je uplatnit v praxi. Pokud chcete být v něčem opravdu dobří, tak to stojí velmi hodně snahy a času. To platí v každém oboru, takže i pro NLP. Co se týče ceny za NLP kurz, tak ta se pohybuje většinou v řádě desetitisíců. NLP online si snad ani představit nechci :), vážně kladu velký důraz na praxi.

Ceny v řádech desetitisíců jsem našel v cenících za kurzy u NLP koučů. Já používám NLP metody jako součást mentálního tréninku, který u mě stojí 1 500 Kč za konzultaci.

5) Učíte NLP Vy? – pokud ano, tak prosím napište, za jakých podmínek.

Vyloženě samostatně NLP neučím, používám metody NLP jakou součást mentálního tréninku. Co se týče podmínek, tak se snažím pro klienty vytvořit krásné, pohodlné a bezpečné prostředí. Budu rád, když v případě zájmu dojedete za mnou do Prostějova (Olomoucký kraj). NLP online u mě fakt ne.

S přáním krásného dne,

Ondřej Dudek

https://mentalnikouc.com
Možnosti pro sdílení

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*