3 naše tvrzení – elektroauta atd.

Vedení Dokonalé DMDU/ 15 října, 2022/ Ekologie, Finance

Ariya: Sdělím to za nás za všechny: Elektroauta, Green deal a natož neinformování o léčivosti, kterou mají léčivé byliny (podle nás lepší než léky), jsou převážně pitomosti! Stačí zamyšlení nad níže napsanými otázkami – problémy, z nichž první je problém dobíjení více elektroaut naráz například na sídlištích. A skoro totéž platí pro celý Green deal – viz zamyšlení napsané níže.

Souhrnně viz video (česky)…: https://www.facebook.com/share/BPTEYaopkwPskruf.

Elektroauta – jakožto osobní auta

Když dám stranou neekologickou těžbu lithia a dalších zdrojů potřebných pro baterie elektroaut (až aut celých) a jejich nerecykování, tak největší problém je s nabíjením více elektroaut naráz například na sídlištích. A ty ceny elektroaut nejsou přijatelné pro obyčejnější občany!

Další problém je vytápění pro elektroauta – v zimě zřejmě nikam dál nedojedete…

I kdyby někdo výše zmíněné problémy vyřešil (efektivnější baterie – chystají se uhlíkové, lepší rozvodná síť a více nabíjecích stanic), tak pořád přetrvá problém s rychlostí – respektive s pomalostí – nabíjení.

Nabíjení elektro-auta je MNOHEM pomalejší než natankování...
Nabíjení elektro-auta je MNOHEM pomalejší než natankování…

Co vypadá efektivně – pracovní elektrovozidla

Vozidla pro MHD a nákladní elektro-auta (na rozumně krátké vzdálenosti – viz problém se zimou naznačený v předchozí kapitolce) v elektrické verzi vypadají na rozdíl od osobních použitelně.

A co Green deal?

To vypadá přinejmenším poněkud přehnaně – hlavně ta nesmyslná osobní elektromobilita (viz výše). A když už, tak by to měli mít všechny země a ne jen EU a ostatní aby dál znečišťovali a užívali si ekonomické výhody vlastně na náš úkor!

Jak je možné, že náš stát vyváží elektřinu a zároveň se u nás elektřina zdražuje?!

Zákaz EU informovat o léčivosti bylin – nejspíš neuvěříte vlastním očím

Citace:

Legislativa EU prosadila nařízením Evropského parlamentu a rady Evropského společenství č. 1924/2006, které vstoupilo v platnost 14.12.2013, regulaci pro alternativní léčbu bylinami. Je zakázáno odkazovat se na jejich vliv na zdraví kromě tvrzení, která schválí Evropská komise. Takže ve skutečnosti se nesmíme nikde dočíst, že červená řepa má protisklerotické účinky či podporuje tvorbu inzulínu, kopřiva snižuje krevní tlak, je antiseptická, atd., protože to EU svým nařízením zakázala. My, pohrobci socialistického bloku, si s tím poradíme, samizdaty oprášíme.

O tom, že se jedná o úspěšný lobbistický tah farmaceutických gigantů, není pochyb. Podle příslušné legislativy je totiž povoleno získávat informace o zdravotních důsledcích pouze u chemických léků.

Vezměme příbalový leták jakéhokoliv léku, např. Paralenu a dočteme se: 1. něco o tom, co lék je a k čemu se používá, 2. kdy lék nesmíte používat (třeba jste na účinnou nebo pomocnou látku v léku alergický, máte zánět jater, jste chudokrevný, nevážíte 20 kg), 3. o tom, že je nutná zvláštní opatrnost, máte-li nedostatek enzymu glukóza-6-fosfát dehydrogenáza, užíváte léky na játra nebo máte nemocné ledviny, 4. informace o vzájemném působení s dalšími léčivými přípravky, 5. informace o vztahu léku a jídla s pitím, 6. o těhotných a kojících, které mohou lék užívat jen omezeně a po poradě s lékařem. Po přečtení příbalového letáku se zodpovědný člověk zamyslí nad tím, že se vlastně dočetl, že existuje nemálo indicií o škodlivosti preparátu a rozumně zváží, nakolik je ochoten si ruinovat zdraví vedlejšími účinky léku.

V USA, kde přípravky z léčivých rostlin užívají desítky miliónů lidí, zaviní dle odborníka Dr. Jamese A. Duke bylinná léčba statisticky smrt dvou lidí ročně. Naproti tomu léky na předpis způsobily podle zprávy Američan Medical Association v r. 2005 smrt 15 107 lidí. Pobyt v nemocnici je dle Američan Association of Retirád Persóna ještě nebezpečnější, v důsledku lékařských omylů umírá ročně 1 z 250 pacientů (http://www.exilovenoviny.cz/articles/2013/01/15/eu-cechum-zakazala-uzivat-byliny-kdo-je-marod-smi-od-letoska-polykat-jen-chemii – odkaz již nefunguje).

Zisky farmaceutických firem jsou natolik obrovské, že uplatit pár evropských úředníků k prosazení zhovadilého předpisu, je maličkost. Pro občany EU je to však výzva, aby se probrali z letargie, přestali se přít o malichernosti a taková nařízení neakceptovali, protože, cituji http://www.mzcr.cz/Unie/obsah/politika-verejneho-zdravi-v-eu_3097_8.html: „Činnost Unie je v této souvislosti zaměřena na zlepšování veřejného zdraví, předcházení lidským nemocem a odstraňování příčin ohrožení tělesného a duševního zdraví…“, nikoliv na omezování přístupu lidí k podstatným informacím.

Autor: Olga Pavlíková | sobota 8.11.2014 16:54

Zdroj: https://olgapavlikova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=434433

Sdílejte!:)