2. Velmistrova kniha (LitRPG) „Antiapokalyptická agentura“

Ariya Jotla/ 24 července, 2022/ Nezařazeno/ 2 comments

LitRPG (zváštní literární žánr – viz níže) podle RPG hry „Apocalypse world“ – viz http://apocalypse-world.com (anglicky). Antiapokalyptická agentura, o které se kniha zmiňuje, by se nám hodně hodila…

LitRPG

Máte rádi fantastickou literaturu, ale nemáte dostatek času na čtení, protože dáváte přednost sezení u počítače a hraní svých oblíbených RPGček? Pokud jste odpověděli dvakrát ano, máme pro vás geniálně jednoduché řešení. Začněte číst LitRPG, je to kombinace obojího!

“ (citováno z https://fantomprint.cz)

Obrázek z obálky knihy *Antiapokalyptická agentura*
Obrázek z obálky knihy *Antiapokalyptická agentura*

Úvod (napsán na zadní straně obálky knihy „Antiapokalyptická agentura“)

Mentální realita, patentovaná a rovnou zprovozněná v naší zemi na začátku roku 2022 je jistě jedním z největších průlomů v historii lidstva. Spolu s dalším naším patentem – také ihned vyráběným – jímž je kokon pro dlouhodobou životní podporu se MR stala nástrojem pro výuku jakožto super simulátor, tak pro hraní her překonávajícím i tu nejvyspělejší virtuální realitu. Po získání dotace od Evropské unie z programu Green Deal byl zahájen program výběrových řízení pro úředníky ministerstev zemědělství a průmyslu za účelem jejich lepší orientace v oblasti ekologie a k tomu se přidala armádní agenda výcviku přežití. Bylo vytvořeno herní prostředí simulující svět po apokalypse – a to sci-fi i fantasy druhu, aby se tím podpořila vynalézavost a tvořivost. Technologie, které jsou v realitě teprve teoreticky možné, jsou v simulačním prostředí již dostupné – ovšem háček je v tom postkapitalistickém prostředí. Byl jsem ke své radosti vybrán jako lektor pro příslušný projekt. Znáte-li však Murphyho zákony, tak víte, že ten hlavní je: „Co se může pokazit, to se taky pokazí.

Ukázky z textu:

Nu, nicméně hlavně jsem Vás chtěl přijmout, protože naši vývojáři využili část Vámi přeložené prastaré vědy, známé jim jako „Nejvyšší věda – věda o duši“. Využili vlastně jen té části, kde jsou zmíněna Vnitřní zvířata, podle nichž lidé jednají… Takže o Vás vývojáři i já stojíme nejen jako o lektora vevnitř simulace pro účastníky, avšak i jako o konzultanta, co se týká využití „Nejvyšší vědy – vědy o duši“…. Pan Novotný se na chvíli odmlčel a pak dodal: „Proto Vám nejen nabízím bonusové platby, které Vám záhy vysvětlím, avšak také pokročilá práva pro vliv v simulaci. Budete moci do nějaké míry ze začátku zasáhnout do nastavení simulovaných, čili nepracovnických postav – neboli NPC.“. Tak to znělo značně zajímavě!

Jakmile jsem se seznámil s NPC vedoucím příslušné komunity, jehož jméno bylo AI spravující situaci vtipně vytvořeno jakožto „Majitel“, tak jsem od něj dostal požadavek práce pro jeho – respektive již tedy naši – komunitu. Mou příští neplacenou prací tedy mělo být stát se soudcem a vedoucím vězení v jedné osobě. „No nazdar, tak to mi na oblibě nijak nepřidá!“, pomyslel jsem si.

Když jsem skončil jednání s NPC jménem Majitel, tak jsem se již chtěl odpojit, avšak přišla zpráva od AI spravující simulaci, která byla v tom smyslu, že bych měl vyčerpat vliv v rámci svého vstupu do simulace. Vzpomněl jsem si, co mi o tom řekl pan Novotný a odklikl odpovídající odkaz.

Pak jsme probrali naše koníčky, přičemž Alice mi narovinu řekla, že by ráda vyměnila prý nudné posilování – které však bylo nejspíše nejméně z části zodpovědné za její velmi hezky formovanou postavu – za bojové umění. To už jsme byli zpátky u OC. S nadějí jsem podotknul, že jelikož si se Žáky nic nezačínám, tak bych ji mohl učit jakožto partnerku a protože už jsme vešli do OC, tak jsem vytáhl mobil a vidouce, že už je připojen na Wi-Fi OC, ukázal jsem jí svou lekci o plnohodnotném partnerství: http://duchovni.mysteria.cz/plnohodnotne_partnerstvi.htm. S viditelným zájmem se připojila na Wi-Fi OC a opsala si tu internetovou adresu do prohlížeče ve svém mobilu. Vidouce, že by si to nejraději přečetla hned, pozval jsem ji k posezení plus posnídání do KFC a ona se sladce usmála a souhlasila.

Zdrojová hra: http://apocalypse-world.com (anglicky).

Rozepsaná kniha: http://duchovni.mysteria.cz/soubory/kniha/antiapokalypticka-agentura.doc.

Prosím o kvalitní komentáře ke knize – pozor, kniha zatím sotva začala!

Možnosti pro sdílení

2 Comments

 1. C

  First off I want to say superb blog! I had a quick question that I’d like to ask if you do
  not mind. I was curious to know how you center yourself
  and clear your thoughts before writing. I have had trouble clearing
  my thoughts in getting my ideas out. I do enjoy writing but it just seems like the first 10
  to 15 minutes tend to be wasted simply just trying to figure
  out how to begin. Any recommendations or hints?

  Thank you!

  1. Avatar for Vedení DMDU

   Hi,
   it is widely worthy to know how to MEDITATE – this is also cure for stress. If you are interested send email with wish (order) to lesarn in our School!:) DMDU@email.cz

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*