2. Velmistrova kniha (LitRPG) „Antiapokalyptická agentura“

Ariya/ Ostatní

LitRPG (zváštní literární žánr – viz níže) podle RPG hry „Apocalypse world“ – viz http://apocalypse-world.com (anglicky). Antiapokalyptická agentura, o které se kniha zmiňuje, by se nám hodně hodila…

LitRPG

Máte rádi fantastickou literaturu, ale nemáte dostatek času na čtení, protože dáváte přednost sezení u počítače a hraní svých oblíbených RPGček? Pokud jste odpověděli dvakrát ano, máme pro vás geniálně jednoduché řešení. Začněte číst LitRPG, je to kombinace obojího!

“ (citováno z https://fantomprint.cz)

Obrázek z obálky knihy Velmistra Radana Chroboka *Antiapokalyptická agentura*.
Obrázek z obálky knihy Velmistra Radana Chroboka *Antiapokalyptická agentura*.

Úvod (napsán na zadní straně obálky knihy „Antiapokalyptická agentura“)

Mentální realita, patentovaná a rovnou zprovozněná v naší zemi na začátku roku 2022 je jistě jedním z největších průlomů v historii lidstva. K tomu se přidal další náš patent – také ihned vyráběný – jímž je kokon pro dlouhodobou životní podporu. Tak se MR stala nástrojem pro výuku jakožto super simulátor, tak pro hraní her překonávajícím i tu nejvyspělejší virtuální realitu.

Po získání dotace od Evropské unie z programu Green Deal náš stát zahájil program výběrových řízení pro úředníky ministerstev zemědělství a průmyslu za účelem jejich lepší orientace v oblasti ekologie a k tomu se přidala armádní agenda výcviku přežití. Vznikla polostátní Antiapokalyptická agentura. Ta vytvořila MR prostředí simulující svět po apokalypse – a to sci-fi i fantasy druhu, aby se tím podpořila vynalézavost a tvořivost. Technologie, které jsou v realitě teprve teoreticky možné, jsou v simulačním prostředí již dostupné. Ovšem háček je v tom postkapitalistickém prostředí. Antiapokalyptická agemtura mne k mé radosti vybrala jako lektora pro příslušný projekt. Znáte-li však Murphyho zákony, tak víte, že ten hlavní je: „Co se může pokazit, to se taky pokazí.

Ukázky z textu:

Nu, nicméně hlavně jsem Vás chtěl přijmout, protože naši vývojáři využili část Vámi přeložené prastaré vědy, známé jim jako „Nejvyšší věda – věda o duši“. Využili vlastně jen té části, kde jsou zmíněna Vnitřní zvířata, podle nichž lidé jednají… Takže o Vás vývojáři i já stojíme nejen jako o lektora vevnitř simulace pro účastníky, avšak i jako o konzultanta, co se týká využití „Nejvyšší vědy – vědy o duši“…. Pan Novotný se na chvíli odmlčel a pak dodal: „Proto Vám nejen nabízím bonusové platby, které Vám záhy vysvětlím, avšak také pokročilá práva pro vliv v simulaci. Budete moci do nějaké míry ze začátku zasáhnout do nastavení simulovaných, čili nepracovnických postav – neboli NPC.“. Tak to znělo značně zajímavě!

Jakmile jsem se seznámil s NPC vedoucím příslušné komunity, jehož jméno bylo AI spravující situaci vtipně vytvořeno jakožto „Majitel“, tak jsem od něj dostal požadavek práce pro jeho – respektive již tedy naši – komunitu. Mou příští neplacenou prací tedy mělo být stát se soudcem a vedoucím vězení v jedné osobě. „No nazdar, tak to mi na oblibě nijak nepřidá!“, pomyslel jsem si.

Když jsem skončil jednání s NPC jménem Majitel, tak jsem se již chtěl odpojit, avšak přišla zpráva od AI spravující simulaci, která byla v tom smyslu, že bych měl vyčerpat vliv v rámci svého vstupu do simulace. Vzpomněl jsem si, co mi o tom řekl pan Novotný a odklikl odpovídající odkaz.

Pak jsme probrali naše koníčky, přičemž Alice mi narovinu řekla, že by ráda vyměnila prý nudné posilování – které však bylo nejspíše nejméně z části zodpovědné za její velmi hezky formovanou postavu – za bojové umění. To už jsme byli zpátky u OC. S nadějí jsem podotknul, že jelikož si se Žáky nic nezačínám, tak bych ji mohl učit jakožto partnerku a protože už jsme vešli do OC, tak jsem vytáhl mobil a vidouce, že už je připojen na Wi-Fi OC, ukázal jsem jí svou lekci o plnohodnotném partnerství: http://duchovni.mysteria.cz/plnohodnotne_partnerstvi.htm. S viditelným zájmem se připojila na Wi-Fi OC a opsala si tu internetovou adresu do prohlížeče ve svém mobilu. Vidouce, že by si to nejraději přečetla hned, pozval jsem ji k posezení plus posnídání do KFC a ona se sladce usmála a souhlasila.

Zdrojová hra: http://apocalypse-world.com (anglicky).

Rozepsaná kniha: http://duchovni.mysteria.cz/soubory/kniha/antiapokalypticka-agentura.doc.

Prosím o kvalitní komentáře ke knize – pozor, kniha zatím sotva začala!

Sdílejte!:)