1+ rozbor osobnosti – popis postupu a příklad

Ariya Jotla/ 18 listopadu, 2022/ Naše Učení/ 0 comments

Nejvyšší věda – věda o duši (viz související soubor atmagita.doc) učí podobně jako moderní psychologie, že člověk má tři duševní vrstvy. Podvědomí (id), vědomí (ego) a nadvědomí (superego).

1) Podvědomá úroveň obsahuje zvláště zvířecí kvality – čistě česky „vlastnosti“ (a rostlinné i nerostné) – k jejichž rozboru se používají zvířata (přirovnání v duchu „chytrý jako liška“, avšak podrobnější!:) – většinou má každý tři Vnitřní zvířata). Viz ukázka tohoto rozboru (anglicky).

Vize zvířecí kvality *kočka* v ženě.
Vize zvířecí kvality *kočka* v ženě.

Pro rostlinné kvality se používají rostliny, respektive květiny a pro nerostné kvality se používají polodrahokamy a drahokamy. O tom, jak zvířecí vlastnosti fungují v praxi viz zde: https://dmdu.kvalitne.cz/prispevky-na-nase-temata/#citace.

2) Lidská úroveň je odstupňována zvlášť pro muže a zvlášť pro ženy. Poznánka pro LGBT: Platí pro Vás to, s čím se spíše identifikujete, avšak vězte, že ve skutečnosti máte to pohlaví, které převažovalo při Vašem narození. Protože s tím máte problém (protože jste LGBT), tak potřebujete psychologickou až psychiatrickou pomoc!

Pro podrobnější popis používáme v i od DMDU systém Eneagram, který má zatím nejlepší úspěšnost vědecky ověřenou spolehlivost. Vycházíme z knížečky „Základní Eneagram“ – David Daniels, M.D. a Virginia Price, Ph.D.

 • fracek (spratek) / žába (ropucha)
 • kluk / holka
 • hoch / dívka
 • chlap / ženská
 • muž / žena
 • pán (patřičný pán až výjimečně Pán s velkým P) / dáma až Dáma s velkým D
*Pokud platí, že máš jenom sám sebe, a ze zakoušení této své vlastní subjektivní reality není úniku... pak také platí, že skrze ostatní bytosti ve skutečnosti jednáš sám se sebou... tak určuješ kvality svého vlastního štěstí, či neštěstí... kdy proto na základě svého uvědomění jednáš buď ve svém vlastním zájmu, anebo sám proti sobě. * Lumír Láska - Buddha Maitreya
*Pokud platí, že máš jenom sám sebe, a ze zakoušení této své vlastní subjektivní reality není úniku… pak také platí, že skrze ostatní bytosti ve skutečnosti jednáš sám se sebou… tak určuješ kvality svého vlastního štěstí, či neštěstí… kdy proto na základě svého uvědomění jednáš buď ve svém vlastním zájmu, anebo sám proti sobě. * Lumír Láska – Buddha Maitreya

3) Nadvědomé (též Božské!) kvality obsahují vlohy (talenty), životní směrování a dokonce potenciální či již aktivní Principy (v základě jen 3) – propojení s příslušnými vlastnostmi Všemohoucího Boha. Nejspíše nejznámějším z nich je Akashi – Knihovna Vědění Všehomíra.

Na ukázku uvádíme vlastní rozbor osobnosti Velmistra Radana Chroboka

Totem se třemi zvířaty - obrázek pro rozbor osobnosti od DMDU.
Totem se třemi zvířaty – obrázek pro rozbor osobnosti od DMDU.

Zápis rozboru podvědomé úrovně: Světle stříbrný Krahujec, světke modrá volavka, světle modrá volavka, světle oranžový drak. Rostlinná kvalita: Tajemná orchidej. Nerosná kvalita: Křišťál.

Zápis rozboru vědomé úrovně: Pán s velkým P, podle Eneagramu Pozorovatel.

Zápis rozboru nadvědomé úrovně: Drakopán (Principy v základě: Vědění, Světlo, Božská hra)

Výklad vlastního rozboru Velmistrovi osobnosti

Světlé odstíny barev znamenají, že jejich držitel je pozitivní osoba – a když jich je 2 a více, tak jde o dobrou duši. Pokud jsou všechna tři zvířata světlá, tak jde o ryze dobrého člověka, pokud tomu nebrání nízká kvalita vyšší úrovně (viz níže)!:)

Stříbrná znamená komunikativnost („Mluviti stříbro, mlčeti zlato.“), modrá inteligenci, intelekt až moudrost (!:)) a oranžová naději (optimismus).

Krahujec znamená mistrnné manévrování (!:)), soustředění až plnou pozornost (!), dravost (až tendenci „lovit“ – doplňkové pohlaví či zdroje, zvláště peníze), čili jde o extrovertní povahu. Krahujec je malý, jednoduchý (!) a nenáročný dravec.Krahujec vzlétá – znak DMDU (symbol rozletu – rozvoje).A už jistě chápete, proč je ve znaku DMDU!:)

Velké písmeno na začátku názvu zvířete značí jeho ovládnutí, což znamená možnost vědomého měnění pořadí zvířat i změnu odstínu ba barvy prvního zvířete. Ovládnutí zvířete (lze jen první) umožňuje nepřímou vládu nad vlastním podvědomím!:) Volavka znamená vyváženost (ba celkovou harmonii:)), klidnou až chladnou (!) povahu, čili spíše introvertní. Drak dává spoustu energie a dravosti, ba agresivity (!), je extrovertní a bývá často tvůrčí.

Podvědomé vlastnosti (zvláště Vnitřní zvířata) jsou používány (přepnutím hlavního zvířete na jiné) u nezasvěcených prakticky pouze pod tlakem situace (podvědomě) – a někdy nevýhodně. Náš rozbor osobnosti Vám mimo jiné umožní udělat si v podvědomí pořádek a ovládnutím hlavního zvířete můžete nepřímo ovládat celé podvědomí, k čemuž Vám rádi pomůžeme!:)

Rostlinná a nerostná kvalita – každá snad alespoň chvalitebně hovoří sama za sebe. Když tak alespoň máte inspiraci na dárky pro Velmistra…

Pán s velkým P je vysoce dominantní osobnost (!), většinou vážená :)…

Drakopán je slovo snad i pro nezasvěcené mluvící samo za sebe. Rozbor příslušných Principů: Již zmíněné Vesmírné Vědění (Akashi), Světlo – mimo jiné schopnost vysvětlovat, avšak i doslova zahánět Temnotu (!:)) a Božská hra uživateli dává pochopení a umění využívat faktu, že život je jako hra (či sen)… Principy patří již mezi tajné nauky, takže pro podrobnější poznatky – o používání nemluvě – budete muset vstoupit mezi Žáky.

Rozbor Pozorovatele podle Eneagramu

Vzdělanost, vědění, přemýšlivost, zachování klidu v krizových situacích, respekt, schopnost zachovat tajemství, spolehlivost, schopnost ocenit jednoduchost. Zaměřuje pozornost na: Oblast intelektu. Fakta. Analytické myšlení a škatulkování. Přílišná důvěrnost a požadavky na vlastní osobu. Svou energii vkládá do: Nezaujaté pozorování z ústraní. Získávání detailních znalostí o věcech, které ho zajímají. Analyzování a přemýšlení dopředu. Potlačování a omezování pocitů. Zaujatost sebou samým. Odtažitost a uzavřenost. Udržování dostatečného soukromí, hranic a limitů.

Naopak se vyhýbá následujícím záležitostem: Silné pocity, zejména strach. Dotěrní nebo příliš nároční lidé či okolnosti. Pocity nedostatečnosti a prázdnoty. Popis Pozorovatele podle Eneagramu uvádí, na co Pozorovatel zapomněl, což u Velmistra je třeba opravit na naopak vzpomněl si (už dlouho ví)…: Každý může čerpat z neomezeného zdroje vědění i energie. Místo toho Pozorovatel věří – což také už u Velmistra neplatí: Svět od člověka mnoho očekává, ale příliš málo nabízí. Životní strategie: Naučil se bránit se dotěrným požadavkům a vysávání energie tím, že si zvykl být samostatný a soběstačný. Proto omezuje své touhy a potřeby a snaží se získat co nejvíce informací. Je možná poněkud lakomý, ale to se týká jen věcí, bez kterých se neobejde.

Poskytujeme pomoc s rozborem, jaká je pro vás vhodná životní cesta – životního směrování (životní cíl)

 1. Věčně do neznáma
  • Z duše nenávidíte plánování, řád a rutinu. Dobrovolně tak dáváte přednost tomu brát vše, co vám život přinese a rozhodnout se podle momentální nálady. Chcete jistoty, ale i dobrodružství, lásku i samotu. Vaše ambivalentní povaha vás vždy zavede na zajímavá rozcestí a žádná cesta, kterou se dáte, není špatná. Věřte své intuici a nebojte se. Většinou se vám to vyplatí.
 2. Ruku v ruce
  • Základním pilířem vašeho života je touha po jistotě. Neumíte žít bez lásky, ale ve vašem případě to není ohnivé vzrušení a bláznivá zamilovanost, ale spíš jistota manželství a rodinného krbu. Jste empatičtí, zodpovědní a spolehliví a vaše budoucnost bude šťastná, pokud po ní budete kráčet ruku v ruce s milovanou osobou.
 3. K jasnému cíli
  • Jste vytrvalí, zásadoví a jistí ve svých názorech. Zpravidla naprosto víte, co chcete a co musíte udělat, abyste toho dosáhli. Mnoho lidí vás kvůli tomu může považovat za nudné patrony, ale ve svém nitru jste velmi citlivá bytost, která dělá vše pro to, abyste byli v budoucnu šťastní a spokojení nejen vy, ale i vaše okolí. Co si vytyčíte, to dokážete. Jen občas polevte a dovolte si také se trošku pobavit.
 4. Za skřítky a vílami
  • Jste nenapravitelní optimisté, snílci a věčné děti. Na své cestě životem kráčíte tam, kam vás srdce táhne a musíte několikrát odbočit a změnit směr, než zjistíte, kam jste vlastně chtěli dojít. Pro vás má větší význam samotná cesta, ne její cíl a užíváte si všeho a všech, koho na ní potkáte. Užívejte si život plnými doušky s bezelstností, kterou si nikdy nenecháte vzít.
 5. Ke slastnému klidu
  • Všechno to, co děláte teď, děláte s jasnou vizí budoucnosti. Klidně budete několik let dřít do úmoru a nespat, jen abyste si mohli nakonec hodit nohy na stůl a koukat dlouhé hodiny do krbu u šálku dobré kávy a v objetí milované osoby. Víte, co chcete, ale zase tomu na druhou stranu nebudete obětovat všechno. Nedělá vám problémy změnit směr, pokud to situace vyžaduje. Vaši racionalitu a pragmatismus vám může každý jen závidět.
 6. K dokonalému štěstí (Velmistrova Cesta)
  • Nepotřebujete dvougenerační vilu, statisíce na kontě, v posteli modela a na zahradě labradora. Vše, co od života očekáváte, je to, že jej prožijete šťastní. Ať už to znamená zajít si každý pátek s nejlepší kamarádkou na koktejl, trhat s dětmi v dešti kopretiny nebo usínat každou noc na hrudi svého milovaného muže, jsou to právě zdánlivě drobné radosti, co je smyslem vašeho života.
 7. Hlavně být první
  • Soutěživost je něco, co vám rozhodně nechybí. Kdyby se životní „drajv“ dal stáčet a prodávat v lahvích, byli byste milionáři. Jste neustále v pohybu, s hlavou hrdě vztyčenou, a pokud nemáte výzvu, život vás nebaví a upadáte do letargie. Byli jste zrozeni stát se vůdci a přesně tam musíte také směřovat. Jinak hrozí, že budete nešťastní a zatrpklí.
 8. Samota, ale ne osamělost
  • Ať se to může zdát komukoliv jakékoliv, vy si prostě vystačíte sami se sebou. Zbožňujete samotu, avšak z duše vás tíží osamělost. Na své cestě životem potřebujete jen malou hrstku přátel, ale zato o nich víte, že se na ně můžete opravdu maximálně spolehnout stejně jako oni na vás. Děláte to, co považujete za správné a nedáváte si velké cíle. Smyslem vašeho života je být v harmonii a bez stresu. Pokud se občas někomu otevřete, bude se vám to dokonale dařit.
 9. K perfektnímu řádu
  • Naprosto jasně víte, proč se ve vašem životě děje všechno právě tak, jak se děje. Jste milovníky řádu, tabulek a plánování a v chaosu nezměrně trpíte. Když se náhodou střetnete s krutou realitou, ve které vás něco překvapí, okamžitě umíte vyhodnotit situaci a udělat všechno pro to, abyste se nejen zorientovali, ale také se vrátili na původní cestu, po které jste šli. Dovolte si občas trošku spontánnosti a uvidíte, že budete ještě šťastnější.
 10. Cestou nehynoucí vášně
  • Milujete. Smyslem vašeho života je láska ve své nejvášnivější podobě. Ať už je to láska jako taková, potřeba dobrého jídla, touha cestovat nebo změnit svět, vždy vás naprosto pohltí a nedá vám spát. Vaše cesta životem je plná touhy a směřování k tomu, abyste se svou vášní nechali naprosto pohltit. A co až svého vysněného objektu dosáhnete? Prostě si najdete další. Vaše srdce je doširoka otevřené a vaše láska nevyčerpatelná.

Nabízíme výše předvedený rozbor pro Vás (i někoho cizího)

Prosíme přinejmenším pár fotek s viditelným obličejem (nejlépe 1 fotku jen obličeje), a to bez pózování (čili momentky). Pokud možno vzorek hlasu bez hraní nějaké role (leccos jde zjistit i jen z telefonátu) případně rukopisu. Ideální je osobní setkání. Vzhledem k naší převeliké praxi a tedy rychlosti v tom, je cena za základní rozbor již od symbolické oranžové bankovky (200 Kč). V případě zájmu nás kontaktujte!:)

Možnosti pro sdílení

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*