1. a nejlepší cvičení pro paměť použitelné i jako meditace

Ariya Jotla/ 5 června, 2022/ Naše Učení/ 0 comments

Nejprve bych ráda udělala jasno v pojmu meditace. Je to stav, kdy je vypnutá paměť, stav bez myšlení, bez představování si (!) atd. V tomto stavu, resp. vycházejíce z něho získáte Mocné možnosti!:) Takže (pak) můžete meditovat na něco (kdy si něco přejete či dokonce představujete), avšak už nejde o „čistou“ meditaci v původním slova smyslu.

Představte si Vaši paměť (klidně i celou mysl) jako archív – knihovnu (celou mysl jako labyrint – ne však jako bludiště = zmatek)

Ideální je toto cvičení poprvé provádět v příslušném místě – v archívu, knihovně či v labyrintu!

Vyšehradský labyrint (podpora pro paměť)
Vyšehradský labyrint (podpora pro paměť)

Propojení reálných míst (resp. detailních poloh v rámci místa) s příslušnými přihrádkami (viz níže) převelice pomáhá!

Paměťové přihrádky doporučuji dělat jako v knihovně (s archívem ještě nemám zkušenost), kdy si dáte nadpisy – vodítka (třídění včetně INDEXOVÁNÍ) jako například PĚT P: – práce, peníze, prostory, přátelé, Pohoda. V každé takové hlavní přihrádce pak příslušné menší přihrádky… Pět p perfektosti (i požehnané peníze)

Po naorganizování paměti (až celé mysli, avšak to je na samostatnu stránku) dost doporučuji alespoň v představě vše pečlivě projít plus překontrolovat.

Používejte mnemotechnické pomůcky včetně veršů a aliterace (to je má oblíbená technika – slova se stejnými počátečními písmeny).

Na tuto stránku by patřila ještě SPOUSTA sdělení, avšak jeví se mi nevhodné to dávat vyloženě veřejně, takže v případě zájmu – což důrazně doporučuji – mne kontaktujte zde či si smluvte setkání!

Možnosti pro sdílení

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*