2) Jak mít výborné vědomé vztahy

Vedení DMDU/ 29 října, 2022/ Vztahy/ 0 comments

Vědomé vztahy jsou pozitivní uspořádání, ve kterých účastníci vidí smysl ve společném růstu. Společně, bok po boku, ženy i muži jako bohyně a bohové.

Když se spojí lidé se záměrem společného růstu, tak se celé příslušné uspořádání bude ubírat k něčemu vyššímu, než jen k uspokojení potřeb každého z nich.

Jakožto Učitelé až Velmistři této záležitosti se díváme, jak můžeme začít identifikovat tyto chybějí dovednosti – chybějící rozvoj, a tím lidem umožnit začít vzkvétat a vytvářet pozitivnější zkušenosti v příslušném uspořádání.

Stop nezdravým vztahům!
Stop nezdravým vztahům!

PRO ŽENY S MUŽI A NAOPAK

Nejen najít toho pravého, ale být schopen se stát tím pravým. Staňte se tou osobou, se kterou ten druhý bude chtít být a vytvářet si naplňující partnerství.

Proč nemáte to, co si přejete nebo chcete?

Myslím, že tyhle otázku řešíme všichni:

Proč nemám lásku?

Proč nemám více peněz?

Proč nedělám co chci ale jen to, co musím?

Proč nepracuji ve svém vysněném zaměstnání?

Proč se mi neplní má přání?

Odpověď je jednoduchá – Ještě nepřišel ten správný čas, protože JÁ NEJSEM PŘIPRAVEN!!!!!!

Lépe řečeno – Moje vnitřní pravidla mi to nedovolují!!!!

Jsme jakoby rozerváni na dvě poloviny, jedna chce, druhá ne.

Je nutné tu nechtící polovinu najít a uzdravit ji, napravit vnitřní pravidla, nastolit nový řád….

A k tomu je potřeba najít si správného “doktora duše”, který umí uzdravovat nemocnou duši.

Rozhodnete-li se na tom pracovat sami, je to jako byste si chtěli sami vyoperovat slepé střevo.

#sebelaska

1. Vědomý pár není fixovaný na výsledek sbližování – na prvním místě je růst

Tím, že člověk není závislý ani například na výsledku sbližování neznamená, že mu nezáleží na tom, co se stane. Také to neznamená, že byste si nepředstavovali, jak se například sbližování vyvine.

Znamená to, že: jste více zavázaní zkušenosti růstu než tomu, aby jste vztah za každou cenu “nutili” být funkční.

Skutečností je, že jsme tu za cílem růst, vyvíjet se. Fyzicky, mentálně, emocionálně i duchovně. Když růst ustane, automaticky cítíme, že je něco špatně. Protože tak tomu je. Bez růstu nenaplňujeme smysl naší duše.

Mnoho dnešních vztahů právě na tomto ztroskotává. Chceme, aby se naši partneři chovali určitým způsobem, omezujeme sami sebe, abychom se zalíbili ostatním a často se tak cítíme malí, utlačovaní a překvapení, kým jsme se stali. To v důsledku vede k tomu, že se v příslušném uspořádání lidé cítí jako v kleci, ze které chtějí utéct. Tou nepříliš příznivou pravdou ale je, že jsme se tam uvěznili sami.

Vědomé páry si váží růstu více než čehokoliv jiného, protože vědí, že je to onen tajemný klíč k tomu, aby se vztah udržel. A i když je onen růst často děsivý (protože nás přivádí do neznáma), jsou tyto páry odhodlané pokračovat v expanzi, byť někdy i za cenu toho, že příslušné uspořádání “přerostou”. Díky tomu si vztah udrží pocit živosti a stejně tak láska mezi partnery.

2. Oba v páru jsou odhodláni k tomu vlastnit svoje stíny

Vědomé páry vědí, že my všichni máme nějaké rány z minulosti a rozumí také tomu, že jednoho dne se objeví spouštěč těchto bolestí – zejména ve vztahu. Jinými slovy očekávají, že se někdy budou cítit opuštění, v pasti, odmítnutí, přehlížení nebo se na povrch dostane jiný nepříjemný pocit, když jsme s nějakým hluboce propojeni.

Většina z nás stále věří, že by se lidé měli ve vztazích cítit jen dobře a když se náhodou objeví nepříjemný pocit, stalo se něco nevhodného. Co v takovéto situaci často přehlížíme, je, že tyto pocity pocházejí z našich vlastních programů. Tyto problémy nejsou způsobeny naším partnerem, ale našimi přesvědčeními.

Vědomí partneři jsou ochotni nahlédnout na své minulé i aktuální problémy v příslušném uspořádání, protože vědí, že tím, že budou konfrontovat tato svá přesvědčení, mohou svůj příslušné uspořádání posunout do jeho lepší verze. Ony disfunkční vzorce chování se rozmělní, ale jen v případě, že je nejprve přijmeme za své – uznáme je.

3. Všechny pocity jsou vítány a žádné jejich vnitřní zpracovávání není souzeno

Ve vědomém vztahu existuje prostor pro to, cítit cokoliv. A nejen to, vzájemně mohou partneři bez obav tyto pocity i fantazie vyjádřit. Přesto je to křehká záležitost – není to jednoduché, pokud se tak ale stane, představuje to jedny z nejvíce léčivých zážitků, které lze v příslušném uspořádání zažít.

V dnešním světě je velmi neobvyklé být zcela upřímný / upřímnou o tom, kým jsme a tím motivovat partnera k tomu, aby činil totéž. Není totiž snadné někdy přijímat to, co slyšíme. Popravdě Vás to může pěkně rozčílit – jako rozbuška na bolavém místě. Vy jste ale této možnosti otevřeni, a tím svému partnerovi umožníte být autentickým / autentickou.

Jak již bylo řečeno, lidé jsou zvyklí předstírat, že jsou někým jiným nebo se měnit tak, aby se zalíbili těm, jež milují. Nechtějí totiž, aby je tito lidé přestali milovat Tím se ale vzájemné propojení ve vztahu snižuje.

Jedinou možností je čirá upřímnost, odhalovat často sebe sama, věci, které je těžké sdílet a umožnit svým partnerům či partnerkám učinit totéž. To vede k pocitům, že se partneři skutečně poznávají, vzájemně se vidí a skutečně si rozumí. Je to kombinace, které automaticky zintenzivňuje jejich lásku.

4. Jde o praktikování lásky

Láska je koneckonců takový trénink. Je to praktikování akceptace, toho, být v přítomnosti, odpuštění a expanze Vašeho srdce do prostorů zranitelnosti.

Někdy se k lásce chováme jako k určité cílové destinaci. Chceme neustále zažívat ten vrcholný pocit, a když najednou zmizí, nejsme se vztahem spokojeni. Podle mého je toto hlavním smyslem, který lidé s ohledem na lásku míjí.

Láska je cesta a průzkum. Ukazuje se v různých nuancích vztahu a vede Vás k zamyšlení, “Co by teď udělal člověk, který skutečně miluje?”. Odpověď bude vždy odlišná, a díky tomu budete moci růst způsoby, o kterých se vám doposud nezdálo.

Vědomé páry jsou silně odhodláni k tomu být zosobněním lásky. Díky jejich oddanosti a praxi se v jejich životech a v příslušném uspořádání láska ukazuje na způsoby, o nichž jste nikdy ani nesnili.

Získatelné zásluhy

Pět jazyků lásky - i vztahy všeobecně - jazyk *soustředěná pozornost*.
Pět jazyků lásky – i vztahy všeobecně – jazyk *soustředěná pozornost*.

Přestaňte …

… tlačit na pilu, protože tlakem se nic nevyřeší.

… kontrolovat sled událostí, protože extrémní kontrola je velmi svazující.

… striktně očekávat, protože tato očekávání plodí zklamání.

… ostatním říkat, co mají dělat, protože každý ví sám nejlépe, co má dělat.

… se trápit minulostí, protože tu už nezměníte.

… se porovnávat s ostatními, protože každý jsme výjimečný.

… si ubližovat tím, že se budete odmítat, protože každá část vás samotných touží po přijetí.

Začněte …

… více plynout.

… nechávat věcem volný průběh.

… se intuitivně nechat vést.

… říkat lidem, co se vám líbí i nelíbí.

… odpouštět.

… objevovat svoje talenty.

… mít se rádi takovými, jací jste.

Veronika

www.veronika.vision
 1. Muž, který obnovil sám sebe (svou mužnost – zvláště v dnešní době až příliš „pouštějící uzdu“ LGBT) až energie všeobecně), si zaslouží jít po boku ženy, která se znovu objevila.
 2. Žena, která se uzdravila, si zaslouží rozvíjet se po boku muže, který dal přednost sobě.
 3. Muž, který poznal svou hodnotu, si zaslouží jít životem se ženou, která se zbavila své bolesti.
 4. Žena, která povstala z popela, si zaslouží přítomnost muže, který překonal její utrpení.
 5. Muž, který se oddělil od rodinné sekty, si zaslouží podporu ženy, která se rozešla se vzorci svého klanu.
 6. Žena, která se rozvinula, si zaslouží, aby ji viděl muž, který se sám objevil.
 7. Muž, který se už nebojí názorů lidí, si zaslouží sdílet svůj čas se ženou, která se už nebojí, že si na ni někdo bude ukazovat.
 8. Žena, která se už nespokojí jen tak s něčím, si zaslouží najít ten nejkrásnější šperk.
 9. Odvážný a upřímný muž si zaslouží uznání a obdiv ženy s odvahou a divokou duší.
 10. Svobodná žena si zaslouží podporu dobrého, uvědomělého a naplněného muže.
 11. Muž, pro kterého je život výzvou, si zaslouží, aby ho milovala žena, která si dokáže představit jeho sny.
 12. Žena, která usiluje o to nejlepší, si zaslouží, aby ji miloval muž, který se cítí být vítězem.
 13. Muž, který žije přítomností a pečuje o svou mysl, si zaslouží, aby ho objímala žena, která medituje, zpívá a skáče.
 14. Žena, která žije ve spojení se svým božstvím, si zaslouží péči a úctu muže, který zná velká tajemství samoty a práva její svobody.
Možnosti pro sdílení

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*